wróć

Dla przedsiębiorstw szukających innowacyjnych i wymagających rozwiązań, proponujemy w naszej ofercie specjalistyczne wtryskarki dwukomponentowe i wielokomponentowe. Układ wielokomponentowy pozwala na przetwórstwo wielu różnych materiałów, posiadających odmienne parametry czy kolory.

Urządzenia są łatwe w konfiguracji, a nowoczesne rozwiązania i funkcje zdecydowanie przyspieszają pracę i pozwalają wykonywać wypraski dwu oraz wielokomponentowe bardzo szybko i wydajnie. Takie rozwiązanie pozwala na zredukowanie kosztów związanych z dodatkowymi wtryskarkami i formami oraz czasem wytworzenia.

Oferujemy warianty z kolejnym agregatem umiejscowionym równolegle, prostopadle lub skośnie. Istnieje możliwość wyposażenia takich wtryskarek zarówno w dozowanie hydrauliczne, jak i elektryczne.

Wtrysk wielokomponentowy daje możliwość łączenia niejednorodnych tworzyw pod względem struktury, twardości czy koloru w jednej formie wtryskowej oraz zwiększa funkcjonalność i swobodę projektowania elementów z tworzyw sztucznych. Dzięki użyciu technologii 2K można uzyskać produkty o trudnych kształtach, zwiększonej wytrzymałości, dwuwarstwowej strukturze, różnych kolorach, różnej twardości elementów.

Możemy pochwalić się znajomością technologii wtrysku w tym zakresie oraz licznymi wdrożeniami – w razie zainteresowania, wspólnie z Klientem oferujemy możliwość wybrania się do zakładów, w których wtryskarki dwukomponentowe marki Tederic tworzą niejednorodne wypraski.

Wydajna jednostka zamykania w połączeniu z dwoma jednostkami wtrysku jest świetnym rozwiązaniem na usprawnienie produkcji m.in. dla takich produktów, jak artykuły gospodarstwa domowego, opakowania kosmetyczne, elementy urządzeń elektrycznych. Pozwala ponadto na obniżenie kosztów wytwarzania. Wykazujemy się dużą elastycznością względem wymagań Klienta – oferujemy m.in. różne warianty ustawienia agregatów oraz możliwość zwiększenia wymiarów stołu wtryskarki.